Akıllı Bina

Sınırsız olarak genişleyebilen ve müşterilerin tüm beklentilerini karşılayacak esneklikte konfigüre edilebilen akıllı bina sistemleri, açık sistem protokolleri kullanması nedeniyle ana tedarikçiden bağımsız olarak desteklenir.

KNX akıllı ev çözümleri ile 7’den 70’e tüm aile bireyleri rahatlıkla aydınlatma, ısıtma-soğutma, perde/panjur gibi cihazları yönetebilir, hırsız alarmını devreye alabilir, kameraları izleyebilir, gelen misafirler ile interkom görüşmesi yapabilir. Ayrıca ihtiyacınız olan taksi, vale hizmeti veya SPA rezervasyonu gibi ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Evinizde konforu yaşamanıza yardımcı olan akıllı ev sistemleri, tüm ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan karşılamayı hedefleyerek tasarlandı.

Valesa dokunmatik panellerle, yaşam alanlarınıza hükmedin. Valesa panel sayesinde daha fazla güvenlik ve daha fazla konfor elinizin altında… Valesa dokunmatik paneller, yaşam alanlarında entegrasyonu kolaylaştıran kullanıcı dostu ve sade arayüzleri ile estetik bütünlük, sınırsız konfor ve enerji tasarrufunu bir arada sunuyor…

Oria Termostatlar ile Kontrol Elinizin Altında
Oria serisi termostatlar 4 folda kadar genişleyebilen, aynı anda hem termostat hem de programlanabilir anahtara ihtiyaç duyulan her mekanda geniş bir koleksiyon olanağı sunar.
– Termostat ve anahtar bir arada
– Parmak izi tutmaz
– Tam otomatik ısıtma-soğutma geçişi
– Konfor, gece ve evde yokum modları
– +/- 0,3°C ölçüm hassasiyeti
– İkon seçeneği
– Geribildirim ledleri
– Ömür boyu yüzey kalite garantisi

Yeni nesil Oria anahtarları, tasarımıyla sınırsız ihtiyaçlara cevap verirken, kullanıcının dünyasına sade ve zarif bir dokunuş kazandırıyor. Tek bir çerçevede 12 tuşa kadar genişleyebilen zengin koleksiyon seçeneği ile, mekandaki aydınlatma, ısıtma-soğutma, perde-panjur, hoparlör, sahne çağırma ve panik butonu kontrollerini tek noktadan yönetmenin keyfini çıkartın.

– 6 folda kadar geniş koleksiyon
– Her bir fold iki bağımsız tuş olarak programlanabilir
– Ömür boyu yüzey kalite garantisi
– İkon seçeneği
– Parmak izi tutmaz
– Geribildirim ledleri

Oria Prizler ile Mekanınıza Değer Katın…
Oria prizleri, yeni nesil termostat ve anahtar serisinin tamamlayıcı unsuru olarak, mekanlarınızda bütünlüğü yansıtacaktır.

Oda Kontrol Üniteleri
Oda kontrol üniteleri farklı oda düzenlerinde olabilen otel odaları, hastaneler, rezidans ve apartman daireleri için bir hepsi bir arada ürün olarak tasarlanmıştır. Oda kontrol üniteleri odada kullanılabilecek tüm elektrik tesisatı uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılar.

PS320 Güç Kaynağı
Harici Besleme Çıkışı
EAE KNX güç kaynakları, bağlı KNX cihazları için güvenli veri yolu voltajı sağlar. 320 ve 640 mA’lık yükler için iki versiyon mevcuttur.

Genel Özellikler
– EAE KNX güç kaynağının 320 mA ve 640 mA çıkışlı iki farklı modeli mevcuttur.
– Güç kaynağı 150-275V AC, 50 60Hz giriş gerilim aralığında çalışır.
– Cihazın iki adet güç çıkışı bulunur.
– Çıkış 1: Dahili choke bobini ile KNX bus hattı beslemesini sağlar. (30VDC, SELV)
– Çıkış 2: Harici yardımcı besleme çıkışıdır. (30VDC, SELV)
– Güç kaynağı çıkışları kısa devre ve aşırı yükleme korumasına sahiptir.
– 3 ayrı led gösterge üzerinde Güç(Power), Aşırı Yükleme(Overload), Yeniden başlat (Reset) durumları gösterilir.
– Cihaz üzerinde bulunan reset butonu ile yeniden başlatılabilir.

UI108 Evrensel Arabirim
6 Farklı Çalışma Modu
EAE KNX Evrensel Arabirim UI108, anahtarlar/butonlar ya da çıkışından kuru kontak bilgisi alınabilen konvansiyonel cihazlar ile KNX hattı arasında arabirim olarak çalışır. Kanallarına gelen açık kapalı bilgisini programlandığı çalışma şekline göre KNX hattına telegram olarak gönderir. Cihaz bu sayede birçok farklı uygulama alanında fonksiyonel şekilde kullanılabilmektedir.